Kai Hyttinen ja Pasi Kaunisto konsertoivat 11. ja 15. syyskuuta Pyhän Laurin kappelissa konsertillaan Kotiseutu Pohjolassa.
Konsertissa kuullaan miesten rakastetuimpia levytyksiä. Hyttinen ja Kaunisto levyttivät 1960-luvun lopulla ja 1970-luvulla monia ikivihreitä hittejä. Kai Hyttisen hittejä ovat muun muassa Kurki, Käymään vain, Muistan kesän ja Nosta lippu salkoon. Kauniston tuotannossa ovat esimerkiksi Koskaan et muuttua saa, Sanat eivät riitä kertomaan, Lakeuden kutsu ja Nelostie.
Tuohon aikaan miehet eivät esiintyneet yhdessä, mutta nyt eläkepäivinä yhteisesiintyminen on tuntunut miesten mielestä luontevalta.
Konsertit alkavat kello 19.
Retkivinkit Katso mihin Ylläksellä ja lähistöllä kannatta suunnata retkeilemään. Parhaat vinkit ja ohjeet jokaiselle vuodenajalle
Näytä lisää
Ylläksen palvelut Katso miltä palveluita Ylläksellä on auki tällä hetkellä, hae palveluita sijainnin mukaan
Ylläksen retkivinkit Katso mihin Ylläksellä ja lähistöllä kannatta suunnata retkeilemään. Parhaat vinkit ja ohjeet jokaiselle vuodenajalle
Ylläksen bussiyhteydet Katso lentokenttäbussien, junabussien ja skibussinaikataulut kätevästi Kuukkelista.
Ylläksen sää Katso sääennuste tälle päivälle tai tulevalle viikolle kätevästi Kuukkelin sivuilta ja lue samalla lisää artikkeleita Ylläksen säästä.